top of page

Na czym polega skuteczna rehabilitacja narządu ruchu?

Pacjenci najczęściej szukają rehabilitacji narządu ruchu, aby poprawić swoją sprawność ruchową i zmniejszyć dolegliwości związane z układem mięśniowo-szkieletowym. Oto niektóre formy rehabilitacji, które my wykorzystujemy do najskuteczniejszej rehabilitacji:  1. Kinezyterapia (Gimnastyka lecznicza): Wykorzystuje ruch jako środek leczniczy. Pacjenci wykonują ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie, zwiększyć zakres ruchu i poprawić elastyczność ciała. Ćwiczenia mogą być wykonywane indywidualnie lub na przyrządach.
  1. Fizykoterapia: Wykorzystuje różne czynniki fizykalne, takie jak ciepło, zimno (krioterapia), prąd elektryczny czy światło, aby wspomóc proces leczenia. Fizykoterapia może pomóc w zmniejszeniu bólu, poprawie krążenia i redukcji stanów zapalnych 1.

  2. Terapia manualna: Wykonywana przez fizjoterapeutę, ma na celu poprawę ruchomości stawów i redukcję napięcia mięśniowego. Może obejmować techniki masażu, rozciągania i manipulacji stawów 1.
  1. PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation): Metoda terapeutyczna, która stymuluje układ nerwowo-mięśniowy poprzez bodźce zewnętrzne i ruch. Pomaga w ułatwianiu ruchów i poprawie koordynacji 1.
Pamiętaj, że wybór konkretnego rodzaju rehabilitacji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i diagnozy lekarza. Warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dobrać odpowiednią terapię.


7 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page